Plastové okná a dvere Plastové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Drevohliníkové systémy Drevohliníkové systémy Protipožiarne systémy Protipožiarne systémy no-image Doplnky

Extérierová tieniaca technika

ext..jpgRolety PLASTIC s technickým označením P sú vonkajšie plastové rolety montované na pevný rám okna. Roleta chráni interiér pred slnečným svitom a teplom, hlukom, čiastočne vylepšuje tepelnoizolačné vlastnosti okna a chráni okennú konštrukciu pred vonkajšími klimatickými vplyvmi. V spustenej polohe vytvára roleta pred oknom tzv. dekompresnú dutinu, ktorá zabraňuje prenikaniu vody do konštrukcie. Roleta zvyšuje ochranu budovy pred vlámaním a je akceptovaná poisťovňami ako bezpečnostný prvok. Rolety sú ovládané šnúrou z interiéru. Vyznačujú sa precíznym dielenským spracovaním, jednoduchou montážou na rám okna a jednoduchým ovládaním.


Všeobecný popis

Vonkajšie plastové rolety dokážu okrem ochrannej funkcie plniť aj okrasnú funkciu a okrem toho veľmi dobre poslúžia aj ako tepelná a zvuková izolácia okna. Svoje uplatnenie nájdu aj ako praktický prostriedok na zakrývanie a zatepľovanie lodžii a balkónov, čím sa vytvorí nový priestor chránený pred poveternostnými vplyvmi. Vonkajšie rolety sa tak stávajú výhodnou investíciou na mnoho rokov, počas ktorých ušetria nemalé finančné prostriedky vynakladané na vykurovanie budov. Sú vhodným ochranným prostriedkom zabraňujúcim vzniku škôd na oknách spôsobených vetrom a dažďom a súčasne chránia interiér miestnosti pred škodlivým účinkom slnečných lúčov. Ovládajú sa pomocou šnúry z interiéru a sú zložené z lamiel, ktoré sa po stranách pohybujú vo vodiacich plastových nohách a v hornej časti sa rolujú do hliníkového pred okenného boxu. Vďaka tomu, že lamely sú vo vodiacich nohách vedené v tesniacich kefkách je aj za veterného počasia zabezpečená veľmi nízka úroveň hlučnosti rolety. Nezanedbateľná nie je ani ich bezpečnostná funkcia, pretože použitie vonkajších roliet znamená zvýšenie stupňa ochrany majetku a bezpečnosti domácnosti.

                                                        ext.1.jpg