Plastové okná a dvere Plastové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Drevohliníkové systémy Drevohliníkové systémy Protipožiarne systémy Protipožiarne systémy no-image Doplnky

Fanroll FR

fan.fr.jpgRolety FANROL v prevedení retiazková roleta s technickým označením FR sú interiérové látkové rolety, prípadne rolety s drevenou tkaninou. Sú vyrábané s dvoma priemermi horného návinu a to 25 a 38mm. Rolety je možné nastaviť do ľubovoľnej polohy pomocou retiazky. Jednoduchá montáž a široká možnosť výberu látok (drevenej tkaniny) robia z tejto rolety žiadaný a dekoratívny doplnok interiéru.
 

Všeobecný popis

Retiazková roleta je skvelým príkladom vysokého štandardu v tieniacej technike. Prednosťou je veľmi jednoduché ovládanie a montáž. Roleta sa montuje priamo na okno, alebo na nadokenný preklad, pričom vtedy môže látka presahovať rozmer okenného otvoru aj po bokoch a prekrývať aj väčšiu časť steny. Hlavnou súčasťou je hliníkový hriadeľ, na ktorý sa navíja tieniaca látka, ktorá môže byť z rôznych materiálov v závislosti od toho, či chceme docieliť iba stlmenie svetla alebo úplné zatemnenie. Ponuka zahŕňa širokú škálu farieb a dekoratívnych motívov, z ktorých si určite poľahky vyberie aj najnáročnejší zákazník. Ako už napovedá samotný názov roleta sa ovláda pomocou retiazkového mechanizmu. Ťahom retiazky zdvíhame, spúšťame a zastavujeme roletu v akejkoľvek požadovanej polohe podľa našich potrieb alebo nálad. Retiazka je v kombinácii plastu a textilnej šnúrky. Spodný nosník tvorí plastový uzavretý profil s plastovým ukončením. Podľa požiadavky zákazníka vieme umiestniť ovládanie rolety na pravej alebo ľavej strane. Látkové rolety v plnej miere nahrádzajú záclony a závesy, pričom sú vyrobené z materiálov, ktoré nevyžadujú náročnú údržbu a veľmi ľahko sa ošetrujú. Použité látky majú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá zaisťuje správny návin rolety, jej dokonalý tvar a rozmerovú a farebnú stálosť.
 

                                                fan.fr1.jpg