Plastové okná a dvere Plastové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Drevohliníkové systémy Drevohliníkové systémy Protipožiarne systémy Protipožiarne systémy no-image Doplnky

Okenné kovanie

SIEGENIA-AUBI KFV


Skupina SIEGENIA- AUBI je najväčším svetovým výrobcom techniky pre okná a dvere. Vďaka spojenému potenciálu firiem disponuje rozsiahlym technickým know-haw a 140ročnými skúsenosťami. Ponúka absolútne kompletnú ponuku najkvalitnejších materiálov, všetko doriešené do posledného detailu.

  

Okenné kovanie TITAN AF:
Premyslené detaily kovania TITAN AF umožňujú bezpečné uchytenie okna v sklopenej polohe aj pri prievane, tlmia náraz pri otváraní do sklopenej polohy, zabraňujú chybnej manipulácii, zaručujú trvalé ľahké ovládanie bez námahy. Aj najširšie okná je možné vďaka kovaniu TITAN AF bezpečne otvárať a zatvárať. Umožňuje vyhotovenie okien všetkých rozmerov.
- Presné a efektívne
kovanie, ktoré pozostáva z malého množstva komponentov. Vďaka tomu sú znížené náklady na skladovanie. TITAN AF umožňuje vyhotovenie okien všetkých rozmerov v 3. triede odolnosti voči vlámaniu.
- Chytrý do detailu
komfortný hríbový čap zaručuje ľahké, bezchybné ovládanie, uzatvára okná a dvere skutočne tesne a v kombinácii s novou generáciou protikusov redukuje opotrebenie. Vďaka svojmu samočinnému výškovému nastaveniu zabraňuje okrem toho časovo a nákladovo náročným reklamáciám. Okná sú už od základnej úrovne bezpečnosti uzatvárané pomocou novej generácie rámových dielov z plastu a ocele, ktoré sú optimálne vyvinuté pre komfortné hríbové čapy. Zapínateľné aretačné nožnice pre otváravé a otváravo-sklopné krídla umožňujú aretovať okenné krídlo v otvorenej polohe jednoduchým otočením okennej kľučky. Vďaka brzdiacej vložke je vedenie do sklopnej polohy jemné a plynulé. V nožniciach je integrovaná poistka proti zabuchnutiu v sklopenej polohe.

 

Posuvné skladacie kovanie FS PORTAL:
- kovanie pre skladacie dvere. Môže byť zložené až zo siedmich dielov, kde je možné jedno krídlo koncipovať ako priechodné dvere a ovládať ho nezávisle od ostatných krídiel. Maximálna šírka otvorenia môže byť až 6300mm. Nízka prahová lišta zabezpečuje komfortný bezbariérový priechod von.

 

Posuvné kovanie so zdvihom krídla HS PORTAL:
- s týmto kovaním vytvoríte otvorenú atmosféru plnú svetla. Prostredníctvom detailov kovania zažijete maximálne pohodlie. Vďaka dlhoročnému vývoju je technika tak dokonalá, že dokonca i krídla s hmotnosťou 400kg sa dajú bezpečne , pohodlne a s ľahkosťou ovládať bez vynaloženia veľkého úsilia. Realizovať je možné až 19m široké presklenie s 12m širokým priechodom. Prahová lišta je vysoká len 19mm, čím je prechod plynulý a bezbariérový. Tepelná izolácia spĺňa nariadenia pre úsporu energií .


Sklopno-posuvné kovanie PSK PORTAL:
- je špeciálne vyvinuté pre malé a stredne veľké krídla. Po otočení ergonomicky tvarovanej kľučky o 90˚ je možné krídlo presunúť do sklopnej polohy, ďalším otočením sa krídlo dostane do posuvnej pozície. Štandardne je dodávané s dielmi pre základnú bezpečnosť. Aj pri sklopno-posuvných kovaniach so základnou bezpečnosťou je vyvesenie krídla pri prípadnom vlámaní sťažené.

 
 Hríbový čap.JPG