Plastové okná a dvere Plastové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Drevohliníkové systémy Drevohliníkové systémy Protipožiarne systémy Protipožiarne systémy no-image Doplnky

Gealan

Okná GEALAN sú charakteristické najvyššou kvalitou, variabilnosťou tvarov, rozmerov a farieb. Tieto plastové okná sú odolné voči nárazom a poveternostným vplyvom.
Gealan ponúka už roky spracovateľom svojich profilov premyslené a zákaznícky orientované riešenia problémov. Označenie IQ-systémy symbolizuje nároky GEALANU na vlastné produkty: Inteligencia systému. Kvalita v detaile.

 

Koextrúzia: postup

 V jednom termickom procese sa základné teleso profilu, ktoré je v tomto stave spracovania tvorené bielou kvapalnou taveninou PVC, neoddeliteľne spojí s farebnou kvapalnou akrylátovou taveninou. Farebná akrylátová tavenina sa nanesie presne na tú plochu profilu, ktorá bude neskôr na hotovom okne vystavená poveternostným vplyvom slnka, svetla, dažďa a snehu.
Acrylcolorový profil opúšťa trysku koextrudéru už dvojfarebný. Koextrúzna technológia zaisťuje doteraz neprekonanú stálosť farieb. Ani pri postupnej výmene jednotlivých okien na jednej budove nemožno po rokoch takmer rozoznať žiadne farebné rozdiely.
Firma GEALAN používa koextrúziu od roku 1980. Skúsenosti na tomto úseku dokladá udelenie značky kvality acrylcolorovým profilom od skúšobne RAL a značky kvality od skúšobne organizácie Süddeutsches Kunststoffzentrum (Juhonemecké centrum plastov). Rovnaká technológia sa napokon používa aj pri výrobe profilov z recyklovanej suroviny.


Výhody acrylcoloru


Stálofarebný
Akrylát je mimoriadne odolný materiál. Používa sa už desiatky rokov v automobilovom priemysle, a ani po rokoch intenzívnych poveternostných vplyvov nevykazuje zmenu farby. Ani pri postupnej výmene jednotlivých okien na jednej budove nemožno ani po rokoch vizuálne takmer rozoznať žiadne farebné rozdiely.

Nenáročný na údržbu
Okná z acrylcolorových profilov nevyžadujú takmer žiadnu údržbu a starostlivosť o ne je mimoriadne jednoduchá. Odpadajú opravy odlupovania a opadávania laku alebo nutnosť dodatočných náterov, nevznikajú iné sekundárne náklady. Odpudzujú nečistoty a je možné ich ľahko vyčistiť jednoduchými čistiacimi prostriedkami. ,


Odolný proti poškrabaniu
Okná z acrylcolorových profilov majú hodvábne matný, hladký a bezpórový povrch. Spojením PVC a akrylátu za pôsobenia veľkého tepla vzniká materiál s mimoriadnou odolnosťou. Nie je odolný len proti poškriabaniu, ale je inertný aj voči usadzovaniu prachu a špiny.

Vysoko reflexný
Biela základná vrstva profilov dopadajúce slnečné svetlo, ktoré preniklo na infračervené žiarenie priepustnú acrylcolorovou vrstvou, prevažne odráža. Tým sa výrazne znižuje ohrievanie profilov pôsobením slnečného žiarenia. Tepelné rozdiely, ktoré možno pozorovať medzi veľmi tmavými a bielymi oknami, sú tak u týchto profilov pozoruhodne malé.

100 % recyklovateľný
Acrylcolorové okná sú plne recyklovateľné. Zvyšky profilov sa vracajú späť do cyklu obehu materiálu. Staré okná sa regranulujú a upravujú. Výsledkom je kvalitný materiál, ktorý možno použiť na výrobu nových profilov. Tým je zaistený uzavretý cyklus obehu materiálu.