Plastové okná a dvere Plastové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Hliníkové okná a dvere Drevohliníkové systémy Drevohliníkové systémy Protipožiarne systémy Protipožiarne systémy no-image Doplnky

Plastové okná a dvere

Viac ako polovica všetkých okien nainštalovaných v strednej Európe je z plastu. Dôvodom je predovšetkým ich vynikajúca energetická účinnosť, vysoká kvalita, rozmanitosť farebného prevedenia, ľahká starostlivosť a dlhá životnosť. Vďaka moderným výrobným procesom a štandardom pre recykláciu je v súčasnosti plast materiálom, ktorý maximálne šetrí prírodné zdroje a je ekologický.

Plasty sa dlho nemohli zbaviť negatívneho image. „Plastové“ bolo synonymom pre lacné a nekvalitné. Dnes je situácia opačná. Plasty, a predovšetkým PVC, už dávno patria k najvýznamnejším a najuniverzálnejším materiálom súčasnosti. Využívajú sa všade, od potravinárskeho priemyslu cez výrobu automobilov až po stavebníctvo. Plastové výrobky sú moderné a energeticky úsporné. Plastové okná sa presadzujú aj v súvislosti so stále dôležitejšími environmentálnymi témami. Predstihujú totiž všetky ostatné materiály okenných rámov svojím potenciálom pre úspory energie a pri analýzach ekologickej účinnosti sa umiestňujú na popredných pozíciách. Materiál rámu je 100% recyklovateľný. Vďaka svojej dlhej životnosti a priaznivým nákladom po celú dobu životného cyklu sú dnes plastové okná najtrvalejším riešením pre okná.